Coronavirüs ABD’de 27 eyalete sıçradı! Ölü sayıları hızla yükseliyor!

Çin’de yeni tip coronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybeden insanların sayısı 4 bin 195’e yükseldi. Coronavirüs’ün dünya genelinde bulaştığı insan sayısı ise 110 bini geçti. Virüs, 24 kişinin öldüğü ABD’de 27 eyalete bulaşırken İtalya’da hayatını kaybeden insanların sayısı 212 olarak açıklandı. İran’da ise can kaybının 142’ye ulaştığı belirtilirken İspanya’da vaka sayısı 364’e fırladı

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre ülkede son 36 saatte coronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 52 kişi hayatını kaybetti. Bu gelişmeyle ülkede salgın yüzünden hayatını kaybeden insanların sayısı 4 bin 195’e çıktı. Ülke genelinde ise 112 yeni vaka olduğu tespit edildi.

ÇİN’DE VAKA SAYISI 81 BİN 155’E ULAŞTI

AA’da yer alan habere göre coronavirüs (Kovid-19) bulaşan insanların toplam sayısı ise 6 bin 538’nin durumu ağır olmak üzere 81 bin 121’e çıktı. Virüs bulaşma durumu şüpheli olan insanların sayısı da 756 olarak açıklanırken, müşahade altına alınanların sayısı 23 bin 224’e kadar geriledi. Bugüne kadar olan süreçte taburcu edilen kişilerin sayısı ise 56 bin 525’e ulaştı. Yapılan açıklamalarda ise Çin’e, yabancı ülkelerden gelen vatandaşlarda saptanan coronavirüs (Kovid-19) vakası ise 72’e çıktı.

IRAK’IN ERBİL ŞEHRİNE DE BULAŞTI!

Irak’ın Erbil şehrinde ilk yeni tip coronavirüs (Kovid-19) vakası saptandı. Bölgedeki Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamalarda virüs taşıdığı kesinleşen kişinin 29 yaşında bir kadın olduğu açıklandı. Irak genelinde ise vaka sayısının 52’ye yükseldiği tespit edildi. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde daha önce 12 kişide coronavirüs tespit edilmişti. Irak’ta ölü sayısı 5 olarak bildirilmişti.

ABD’DE VİRÜS 27 EYALETE SIÇRADI

ABD’nin California eyaleti açıklarında demirleyen 4 bin 225 kişilik yolcu gemisinde teste tabi tutulan 52 kişiden 24’ünde coronavirüs tespit edildi. Başkan Yardımcısı Mike Pence, gemiyi ticari olmayan bir limana çekerek tüm yolcuları testten geçireceklerini açıkladı. ABD genelinde coronavirüs kaynaklı ölümler 17’e ulaştı, virüs görülen eyalet sayısı da 28’e yükseldi.

İTALYA’DA CAN KAYBI 212’YE ÇIKTI

Ülkede yeni tip coronavirüsten ölenlerin sayısına 64 kişi eklendi. İtalya’da yeni tip coronavirüsten (Kovid-19) hayatını kaybedenlerin sayısı 197’ye yükseldi. Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, Roma’da düzenlediği basın toplantısında ise Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu paylaştı. Borrelli, ülkede mevcut coronavirüs vaka sayısının 4 bin 217, iyileşenler ve ölenler dahil edildiğinde ise coronavirüs bulaşan insanların toplam sayısının ise 5 bin 191 olduğunu açıkladı.

FRANSA’DA BİR TÜRK VATANDAŞI CAN VERDİ

Fransa’nın kuzeyindeki Soissons şehrinde yaşayan Türk vatandaşı olan Halil B. (58),yeni tip coronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybetti. Fransa’da coronavirüs nedeniyle 13 insan hayatını kaybetti, vaka sayısı ise ülke genelinde 447’ye ulaştığı açıklandı. Türk vatandaşı Halil B. (58) cumartesi günü solunum yetersizliği nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Fransız yetkililerin ise cenazenin Türkiye’ye nakline izin vermediği açıklandı.

İRAN’DA ÖLÜ SAYISI 142’YE ULAŞTI

İran’ın tamamına yayılan yeni tip coronavirüs (Kovid-19), şu ana kadar 142 insanın hayatına mal olurken vaka sayısı da 5 bin 118’e çıktı. En çok vaka 1584 ile Tahran eyaletinde görüldü. Ülkede 1024 kişi ise iyileşerek taburcu edildi. İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, bazı bakan yardımcıve bakanlarla 27 milletvekili de coronavirüse yakalandı. İran’ın önde gelen din adamlarından Hadi Hüsrevşahi, Düzenin Maslahatını Şam Büyükelçisi Hüseyin Şeyhulislam  ve Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi coronavirüsten hayatını kaybetti.

İSPANYA’DA VAKA SAYISI PATLADI: 364

İspanya’da coronavirüs bulaşan insanların sayısı, 92 ile bu zamana kadarki en büyük artışı göstererek 374’e kadar çıktı. Madrid, 146 vaka ile İspanya’da en fazla coronavirüs vakasının görüldüğü özerk bölge olarak öne çıkıyor. Bu arada coronavirüsten dolayı ülke genelinde çok sayıda kültürel, ekonomik, sportif, sosyal ve dini etkinlik ya iptal edildi ya da başka bir tarihe ertelendi. Ülkede salgın nedeniyle şu ana kadar 7 kişi öldüğü açıklandı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir