Limonlu su ve ekşi meyve tüketin!

Limonlu su ve ekşi meyve tüketin!

Homeopati Uzmanı Dr. Özcan, coronavirüs’e karşı önlem olarak “Kesinlikle tokalaşmayın ve öpüşmeyin” diye belirtti. Homeopati Uzmanı Dr. Özcan “C vitamini açısından oldukça zengin besinler tüketmelisiniz. Virüsler ekşiyi hiç sevmezler. Ve aynı zamanda bol miktarda limonlu su içebilirsiniz” dedi.

Homeopati Uzmanı Dr. Özcan, coronavirüs’e karşı önlem olarak “Kesinlikle tokalaşmayın ve öpüşmeyin” diye belirtti. Homeopati Uzmanı Dr. Özcan “C vitamini açısından oldukça zengin besinler tüketmelisiniz. Virüsler ekşiyi hiç sevmezler. Ve aynı zamanda bol miktarda limonlu su içebilirsiniz” dedi.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Homeopati Uzmanı Dr. Özcan, yaklaşık 315 yıldır Amerika, Avrupa ve Hindistan’da çok sık bir şekilde kullanılabilen alternatif tıp sistemi olarak görülen homeopatiyle,coronavirüs ile nasıl savaşılabileceğini anlattı.
Homeopati Uzmanı Dr. Özcan “Homeopati tedavisinde  bir hastalık belirtisiyle veya sadece bir hastalıklarla mücadele etmiyor, aynı zamanda çeşitli rahatsızlıklardan muzdarip olan vücudumuzun bir bütün olarak tedavi görmesini sağlayabiliyor. Öncelik olara yapılması gereken ilk şey bu süreçte tokalaşıp, el sıkışmayın ve birbirinizi öpmeyin” diye belirtti.

FESLEĞEN YAĞI VE KEKİK

Homeopati Uzmanı Dr. Özcan şu kolay ve kısa formülleri açıkladı:

– Konser salonları, alışveriş merkezleri ve yoğun saatlerde toplu taşıma gibi kalabalık ortamlardan mutlaka ve mutlaka kaçınmanız gerekmektedir. Odalarınızı nemlendirmeli ve havalandırmalısınız.

– Alerjik reaksiyon yoksa eğer çay ağacı, okaliptüs, kekik, köknar, fesleğen gibi uçucu yağları kullanmalısınız. Önce bir bardak kaynar suyun içine 3-4 damla uçucu yağlardan damlatabilirsiniz. Sonra bu uçucu yağlar kokularıyla virüsleri öldürecek ve size çok güçlü bir koruma sağlayacak.

Çok fazla miktarda sıvı tüketmeniz gerekmektedir. Ekşimsi sular ise vücudumuz için çok gerekli. Özellikle limonlu. Virüsler ekşiyi sevmiyor. Çok sıvı tükettiğimiz zaman vücudumuz toksinlerden de kurtuluyor.– Bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olabilen patojenik virüslerin, bakterilerin büyümesini ve çoğalmasını engelleyebilen C vitamini açısından zengin besinler tüketin. Elma, narenciye, kivi, nar, kuş üzümü ve ekşi meyveleri önerebilirim. Ayrıca kurutulmuş veya çiğ bal ve zencefil tüketmelisiniz..

CEVİZLİ ZENGİN C VİTAMİNİ

Cevizdeki C vitamini narenciyeden 60 kat daha fazla. 400 gram kuru üzüm, 400 gram ceviz içi, 400 gram kuru kayısı, 4 adet limonu (kabuğuyla birlikte) blendırdan geçirip 2 yemek kaşığı bal eklemelisiniz. Sabahları aç karnına yetişkinler 2 yemek kaşığı, çocuklar ise 1 tatlı kaşığı tüketmelidirler.

ASPİRİN NİTELİĞİNDE ÇAYLAR

– 12-14 tane kuru ahududunu bir bardak suda demlemeye başlayın. İçerisine bir dilim limon ve bir çubuk tarçın atmalısınız. Sonra içerken de 2 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz. Ahududu çayı, vücut için gerekli olan doğal bir aspirindir. Virüsle mücadele eder.
– Zencefil çayı da fazlasıyla önemlidir ve düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekebilir. Özellikle de taze zencefil kullanılmalıdır. 25-35 gram zencefili ince ince dilimlemelisiniz. Sonra limonun dörtte birini koyun. Bir bardak sıcak su ile 17 dakika demleyebilirsiniz. İçerken de içine 2 çay kaşığı bal eklemeyi ihmal etmeyin.

NİSAN AYINDAKONTROL ALTINDA TUTULABİLECEK

Türk Klinik İnfeksiyon ve Mikrobiyoloji Hastalıkları Derneği Genel Sekreteri ve İstanbul Üniversite Tıp Fakültesi İnfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz coronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeleri şöyle değerlendirdi:
* Komşumuz olan İran’da da coronavirüse bağlı ölümlerin ortaya çıkması tehlikenin giderek arttığını ve ülkemize de hızla yaklaştığını gösteriyor. O yüzden bu coronavirüs salgınını en az zararla atlatabilmemiz için en önemli mesele bütün toplumun paniğe kapılmadan, bilimin ve aklın yolunda gereken bütün o tedbirleri alarak, kişilere ve bilim dışı önerilere prim verilmemesi önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir