Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyümeye başlar?

Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyümeye başlar?

Anne adaylarımız hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren karnındaki bu büyümeyi farketmeye başlarlar. Bu gelişen karın büyüme döneminde google arama motorları üzerinden Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyür? bu gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Annelerin karnının büyüdüğünü göstermeye başladığı belirli bir süre yoktur. Bu durum her kadında farklık gösterebilir. Anne adaylarının bu gebelik konusu ile ilgili kafasında olan soru işaretlerini yani bütün ayrıntıları sizin için hazırladığımız bu haberimizde Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyümeye başlar? Sorusunun yanıtına ve diğer bütün detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz..

Uzman doktorlara göre ilk kez anne olacak olan kadınların gebeliğinin 12. haftasından sonra karnında büyüme gözlemlenir. Anne adaylarımız hamileliğin ilk dönemlerinden itibaren karnındaki bu büyümeyi farketmeye başlarlar. Bu gelişen karın büyüme döneminde google arama motorları üzerinden Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyür? bu gibi soruların yanıtları araştırılıyor. Annelerin karnının büyüdüğünü göstermeye başladığı belirli bir süre yoktur. Bu durum her kadında farklık gösterebilir. Anne adaylarının bu gebelik konusu ile ilgili kafasında olan soru işaretlerini yani bütün ayrıntıları sizin için hazırladığımız bu haberimizde Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyümeye başlar? Sorusunun yanıtına ve diğer bütün detaylara bu haberimizden ulaşabilirsiniz..

  • Hamilelik döneminde karın kaçıncı haftada büyümeye başlar?

Hamilelik döneminde yaklaşık 12. haftadan sonra karnınızda minik bir yumru oluşabilir ve bunu gözle görebilirsiniz. Zaten daha öncesinde bir hamilelik dönemi yaşadıysanız eğer bu yumru daha erken kendini göstermeye başlayabilir. Çünkü rahminizdeki (uterus) ve karnınızdaki kaslar önceki hamileliğinizden dolayı gerilebilir.

Bu hamilelik döneminin ilk günlerinde ise rahim armut şeklini alır. Ve ilk 12 hafta boyunca, bir portakal büyüklüğüne gelene kadar yavaş bir şekilde daha yuvarlak hal alabilir ve sonraki aşamalarda bu yumru oluşmaya başlar.

Bu yumrunun erken bir şekilde büyümesi durumuna yalnızca büyüp gelişmekte olan bebeğiniz sebep olabilir. 10-11 haftadan önce bebeğiniz hala oluşma sürecinde. Şimdilik fazla bir yere ihtiyaç duymuyor. Ve rahminiz minik bebeğinizi destek vermek için kalınlaşabilir, bu nedenden dolayı biraz daha büyük hissetme şansınız var.

16-17 haftalık olan hamilelik döneminde ise rahminiz büyüyüp gelişen bebeğinize göre şekillenecektir. Ve sonra bu andan itibaren yumrunuzu gerçekten diğer kişilere gösterilmeye başlayabileceği bir zaman aralığıdır.

Bununla birlikte, hamile kıyafetleri almak için alışveriş yapmaya başlayabildiğinizde ise etkileyebilecek her türlü faktör bulunur. BURADA KALDIK

  • Hamilelik döneminde karın ne zaman belirginlelebilir?

Hamilelik belirgin olmaya başladığı zaman yaşınız bu durumu etkileyebilir. Bu durum yaşlı annelerde genellikle genç annelere göre biraz daha çabuk bir şekilde belirginleşmeye başlar. Bunun sebebi ise genç kadınların çok daha güçlü mide kaslarına sahip oluyor olaması olasılığı daha fazladır, bu durumda çarpmalarını gizler.

Hamile görünmeye başladığınız zaman bazı genlerinizde bu durumdan etkilenebilir. Yumrularını göstermeye başladığında kız kardeşine, annene ya da diğer kadın aile bireylerine annenin yanında sorun. Bu, yumrunuzun ne zaman görüneceği ile ilgili size bu konu hakkında bilgi verebilirler.

Hamilelik dönemi öncesinde ise büyüklüğünüz de belirginleşme durumuna ne zaman başlayacağınız konusu ile ilgili önemli bir rol oynayabilir. Karnınızın etrafında biraz daha fazla ağırlık taşıyabiliyorsanız eğer bu yumru hamileliğin ilk safhalarında gizlenir. Fakat bebeğiniz büyüdüğü zaman yakın zamanda büyüyen bir yumru olduğunu göreceksiniz.

Karnınız beklenenden daha erken genişliyorsa, bunun nedeni şunlar olabilir:

  • Su tutma
  • Vücudunuz bebeğiniz için yağ bırakıyor olabilir.
  • Rüzgardan dolayı şişkinlik
  • Kabızlık, yaygın bir gebelik yan etkisi
  • Başka bir olasılık ise ikizlere hamile olabilmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir