Vücudumuzda hiç yağ bırakmayan 7 günde 4 kilo vermemizi sağlayan limon diyeti

Vücudumuzda hiç yağ bırakmayan 7 günde 4 kilo vermemizi sağlayan limon diyeti!

Limon tüketmenin faydaları saymak ile bitmez. Limon kilo verebilmek isteyenler kişiler için çoğu kişi tarafından sık bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Limon diyetini uygulamaya geçirerek vücutta birikmiş toksinlerden tamamı ile arınıp kilo verirsiniz. Metabolizma hızımızı yüksek oranda artıran bu narenciye, vücuttaki bütün fazlalıkların bir kısmını yakmaya yardımcı olabilir. Peki bu merak edilen limon diyeti nasıl uygulanır? İşte içinde yüksek oranda C vitamini barındıran o limon diyetinin detayları…

Vücudumuzda hiç yağ bırakmayan 7 günde 4 kilo vermemizi sağlayan limon diyeti!

Arkadaşlar limon tüketmenin faydaları saymak ile bitmez. Limon kilo verebilmek isteyenler kişiler için çoğu kişi tarafından sık bir şekilde tercih edilmeye başlandı. Limon diyetini uygulamaya geçirerek vücutta birikmiş toksinlerden tamamı ile arınıp kilo verirsiniz. Metabolizma hızımızı yüksek oranda artıran bu narenciye, vücuttaki bütün fazlalıkların bir kısmını yakmaya yardımcı olabilir.

Peki bu merak edilen limon diyeti nasıl uygulanır? İşte içinde yüksek oranda C vitamini barındıran o limon diyetinin incelikleri…

İçinde güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon yağ yakıcı ve idrar söktürücü etkilere sahiptir. Limon aynı zamanda şifalı bir besin kaynağı olarak kabul edilir. Sabahları mutlaka aç karnına 1 bardak limon suyu içmemizin vermiş olduğu o etkilerin artık hepimiz farkındayız. Şimdi ise size bu faydalı besin kaynağı olan limonun başrolünü oynadığı bir diyeti açıklamak istiyorum.

Bu limon diyeti 7 gün uygulanan bir beslenme şekli. Doğru ve düzenli bir şekilde uygulamaya geçirildiği zaman kişiler tarafından 7 gün içerisinde 4 kilo verdirdiği iddia edilebiliyor. Diyet süreci boyunca vücudumuzda birikmiş olan bu toksinlerin hızlı bir şekilde vücuttan dışarı atılmasını, bağırsakların sorunsuz biçimde düzenli bir şekilde çalışmasına ve metabolizma hızının hızla yükselmesine katkı sağladığı bu diyeti daha önce yapmış olan kişiler tarafından söyleniyor.

Fakat bu uyarıyı yapmadan geçmek istemiyorum; herhangi bir alerjik durumunuz ya da sağlık probleminiz varsa eğer bu diyete başlamadan önce kesinlikle ve kesinlikle bir uzman doktor ile görüşmeniz gerekmektedir. Diyet süreci boyunca ise her gün 3 litre su tüketmeyi ve düzenli bir şekilde yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

BİR GÜNLÜK LİMON DİYETİ

Kahvaltıdan yarım saat önce: Bir bardak dolusu ılık limonlu su
Kahvaltı: Dilediğiniz kadar yeşillik, bir adet haşlanmış yumurta,1 dilim kepekli ekmek ve 6 adet zeytin (yeşil, siyah) hangisini arzu ederseniz
Ara öğün: Bir bardak dolusu şekersiz limonata
Öğlen: Bir avuç fındık ya da ceviz, yine bir kase dolusu yağsız yoğurt
Ara öğün: Tekrar bir bardak dolusu ılık limonlu su
Akşam: Bir porsiyon ızgara kırmızı et/tavuk/balık/, dilediğimiz miktarda zeytinyağlı salatamız
Yatmadan önce: Yine bir bardak dolusu ılık limonlu su

Limon diyeti için gerekli malzemeler neler?

6 adet limon

9 bardak su

9 adet taze nane yaprağı

4 çorba kaşığı elma sirkesi

2 adet rendelenmiş zencefil

2 çorba kaşığı çam balı

7 adet buz

5 adet çubuk tarçın

Aynı zamanda insanlar tarafından şok diyet olarak da bilinen limon diyetinin hazırlanması

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bu malzemelerin birbirleriyle karıştırılması ile birlikte hazırlanabilir. Bu çok kilo verdiren limon diyeti için küçük bir kaba limonların suyunın sıkılması gerekir sonra ardından tüm malzemeler kaba aktarılabilir. Sonra buzdolabında güvende tutacağımız bu karışım genel olarak yaz ayarlında uygulanabilen gayet güzel bir diyet şeklidir. Bu diyet ile beraber günlük 9 bardak su yani sıvı ihtiyacınızı da fazlasıyla almış olursunuz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir