Regl ağrısı nasıl geçer, ne geçirir? Regl (Adet) ağrısına neler iyi gelir? Bitkisel tedavi yöntemleri

Regl ağrısı nasıl geçer, ne geçirir? Regl (Adet) ağrısına neler iyi gelir? Bitkisel tedavi yöntemleri

Her ay kadınların hormonal olarak yaşamış olduğu adet kanaması yani regl görüyor oluşu fizyolojik açıdan gayet doğal bir durum olarak karşılanabilir. Bazı kadınların regl dönemleri sancısız ve ağrısız bir şekilde geçse de kimi kadınların da fazlasıyla ağrılı bir şekilde geçer. Hormonal olarak bilinen bu durumun tek nedeni yalnızca bu değildir. Bazen yumurtalık, rahim genital bölge sorunları bu durumu etkilerken bazen de tek sebebi mevsimsel geçişler ve stres olabilir. Regl (Adet) sancısı kanamadan bir süre önce başlayıp kanamanın  yoğun olduğu zamanlarda da ortaya çıkabilir ve yoğun bir şekilde hissedilir. Rahim ve karın bölgesinde ağrı ve kramp şeklinde ortaya çıkar. Bu ağrıyı yaşayan kadınlar konu ile ilgili araştırmalar bulup bu durumu çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar. Her ay bu ağrıyı şiddetli bir şekilde çeken kadınların kabusu haline gelen adet sancısı nasıl geçer, ne geçirir? Adet ağrısına neler iyi gelir? İşte karşınızda doğal ve bitkisel çözümler!

Düzenli olarak her ay kadınların hormonal olarak yaşamış olduğu adet kanaması yani regl görüyor oluşu fizyolojik açıdan gayet doğal bir durum olarak karşılanabilir. Bazı kadınların regl dönemleri sancısız ve ağrısız bir şekilde geçse de kimi kadınların da fazlasıyla ağrılı bir şekilde geçer. Hormonal olarak bilinen bu durumun tek nedeni yalnızca bu değildir. Bazen yumurtalık, rahim genital bölge sorunları bu durumu etkilerken bazen de tek sebebi mevsimsel geçişler ve stres olabilir. Regl (Adet) sancısı kanamadan bir süre önce başlayıp kanamanın  yoğun olduğu zamanlarda da ortaya çıkabilir ve yoğun bir şekilde hissedilir. Rahim ve karın bölgesinde ağrı ve kramp şeklinde ortaya çıkar. Bu ağrıyı yaşayan kadınlar konu ile ilgili araştırmalar bulup bu durumu çözüme kavuşturmaya çalışıyorlar. Her ay bu ağrıyı şiddetli bir şekilde çeken kadınların kabusu haline gelen adet sancısı nasıl geçer, ne geçirir? Adet ağrısına neler iyi gelir? İşte karşınızda doğal ve bitkisel çözümleri!

REGL AĞRISINA NE YAPMAK İYİ GELİR?

Regl ağrısına iyi gelen yiyecekler;

  • Fıstık, ceviz gibi yağlı tohumlar, pekmez, fındık, balık
  • Süt ve süt ürünleri
  • Rezen çayı, yeşil yapraklı sebzeler
  • Papatya çayı, maydanoz, zerdeçal, muz,
  • Balık, pekmez, fındık, fıstık, ceviz gibi yağlı tohumlar

ADET AĞRISI NASIL GEÇER?

Adet sancıları bazı zamanlarda kanamadan hemen önce bazı zamanlarda ise kanama ile beraber devam eden süreçte görebilir. Bu durumda ise kadınlar ağrılarının azalması için çeşitli yöntemler arayabilir. Bunlardan bir tanesi de adet öncesinde görülen ağrıların tedavi süreci ile ilgili yöntemlerdir. Adetten önce kişi psikolojik olarak kendini rahatsız gibi hisseder. Bu durumda ise regl sancısına iyi gelen içecekler ve yiyecekler tüketilmesi gerek, rahim ve karın bölgesi sıcak bir şekilde tutulmalı, dinlenilmeli ve soğuktan korunmalıdır. Ağrı oluşmadan önce her kadının kendine göre kişisel bir şekilde önlemler alması gerek ya da ağrının azalması sancının şiddeti en az seviyeye indirgenmelidir.

ADET SANCILARINI EN HIZLI ŞEKİLDE NE GEÇİREBİLİR?

  • Karın bölgesine masaj
  • Bitki çayları
  • Öğünlerin hafif olması, ağır yiyeceklerden kaçınma
  • Soğuktan korunma, karın bölgesini sıcak tutma
  • Rahat bir şekilde dinlenme süreci

Adet sancısına çok iyi gelen yöntemlerden biri de de; bal karışımı, ılık suya bir çay kaşığı tarçın yapıp içmektir. Kadınların ağrısını en iyi şekilde çözebilecek bu yöntem doğal ve bitkisel bir yöntemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir