Göbek eritme egzersizleri ve hareketleri ile 5 günde göbek yağlarını nasıl eritebiliriz?

Fazla kilolar çoğu insan için sorun teşkil eder. Özellikle de göbeğimizde oluşan yağlar inatçıdır ve düzenli bir şekilde egzersiz yapılmasını isterler. Göbek eritmenin hareketleri ve yollarını araştıran vatandaşlar ”Göbek eritebilme egzersizleri nedir?” sorusunun cevabını merak ediyor. Gelin hep birlikte bu cevabı bulalım. Peki, 5 günde göbek eritme egzersizleriyle göbek yağlarından tamamen kurtulmak hayal mi? İşte, basen ve göbek eritme ile ilgili öğrenmemiz gereken faydalı bilgiler..

 

Dünyanın her yerinde insanlarımız uzun bir süredir göbek yağlarını düzgün bir şekle sokmaya çalışıyorlar ve kurtulabilmek için mücadele edip gayret gösteriyorlar. Mükemmele yakın bir eğitim programı bulsanız bile, yakın arkadaşınız sizi nedensizce lahmacun yemeye çağırıyor ya da canınız istediği zaman aniden çikolata karşı konulmaz hale gelmeye başlıyor.

Peki, bütün bunları bir kenara bırakalım ve göbek yağlarımızdan nasıl kurtulabiliriz? Bu sorunun cevabını araştırmaya başlayalım. Haberimizde, göbek eritme yöntemleri ve egzersizleri ile ilgili faydalı ve sağlıklı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ve işte göbek eritmek için takip edilmesi gereken yollar

Göbek yağlarımızı eritebilmemiz için etkili ve basit egzersizler;

Basit Göbek Eritebilme Egzersizleri

Mide yağlarını yakabilmek için en etkili yöntemimiz bütün yağları tamamen yakabilme egzersizleridir. Yağları tamamen yakma yönteminden bahsettiğimiz zaman en önemli şey göbek eritme egzersizleri ile başlıyor. Ayaklarınız yerde olacak şekilde ve düz bir şekilde uzanıp başlayabilirsiniz ve dizleriniz de bükülmüş bir şekilde olacak. Ellerinizi başınızın arka tarafına koyup elinizle başınızı kaldırıp dizlerinize doğru hareket ettirmeniz gerekiyor. Nefes alış veriş düzeninizi kontrol edebilirsiniz. Bu yapmış olduğunuz egzersiz karnınızdaki yağı eritirken aynı zamanda abs yapımında da size mutlaka yardımcı olacaktır.

Düzenli Bir Şekilde Yürüyüş Yaparak Göbek Eritmek

Formda kalmanıza ve karın yağlarını kaybetmenize yardımcı olan aşırı basit bir kardiyo (cardio) egzersizine ihtiyacınız var. Vücudunuzdaki fazla kiloları vücuttan atmaya çalışıyorsanız eğer ve  düzenli, dengeli bir diyet ile beslenip düzenli olarak yürüyüş yapmak harikalar yaratabilir.

Temiz havalarda bile yaklaşık yarım saat temposu olan bir yürüyüş bile karın çevresindeki yağların tamamen azalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, Kalp atış hızımız ve metabolizmamız üzerinde de çok olumlu bir etkisi vardır. Koşmak bile yağlarımızı yakabilmemiz için çok faydalıdır. Dahası, bu egzersizler için hiç bir ekipmana ihtiyacımız yok. Ve son olarak vücudumuzun bazı bölgelerinden yağ erimesine yardımcı olur.

Dikey Bacak Egzersizleri : 5 Günlük Sürede Göbek Eritme Yolları Arasında En Etkilisi

Bacaklarımızı indirip kaldırmamız yağ fazlamızı gidermek ve karın kaslarımızın oluşmasını sağlamak için mükemmel bir yöntemdir. Çok daha güçlü abs oluşmasına, gücü ve stabiliteyi arttırmaya  vücudumuzu şekillendirmemize ve karnımızdaki yağları eritmemize yardımcı olur. Bacaklarımız, midemizi toplamamız için yardımcı olan rektus abdominis kasımızı tamamen izole etmektedir. Avuç içimiz kalçamızın alt kısmına yerleştirip sırt üstü yatalım. Ardından bacaklarımızı yavaş bir şekilde doksan derecelik bir açı ile kaldıralım. Dizlerimizi düz tutalım ve ayaklarımız da yukarıya doğru kalkabilmeli. Bir süre duralım ve sonra nefesimizi verirken bacaklarımızı yavaşça aşağıya doğru indirelim. Zaman kaybetmeyelim acele edelim ve bu süper etkili egzersizimizi hep birlikte deneyelim.

Aerobik

Spor salonlarına gitmeye gerek kalmadan karın yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak eğer yüksek yoğunluklu aerobik egzersizleri yapabiliriz. Bu egzersizler basit, çok etkili, eğlenceli ve maksimum oranda kalorilerimizi yakmamız için son derece mükkemeldir.

 

Bisiklete Binme

Ve son olarak bisiklete binmemiz, karnımızdaki yağlarımızı yakmamız için çok etkilidir ve önemli bir rol oynar. Bisiklete binmemiz, kalp atış hızımızı artırmamıza büyük ölçüde yardımcı olur ve ayrıca yüksek miktarda kalori yakma kapasi vardır.

Bisiklete binmemiz, bel ve uyluğumuzda fazla kilolarımızı vermemize yardımcı olur. Bu sebepten dolayı bisikletimizle fazla uzaklaşmadan yakınımızdaki yerlere gidip gelmeye başlayalım. Düzenli olursanız eğer bu egzersizimiz karın yağlarımızı azaltmada etkili olup gerçekten önemli rol oynayabilir..

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir